AK Parti’li Keşir: “Kadın Emeği Buluşmaları”nda 40 bin kadına ulaştık

Keşir, partili bayan milletvekilleri ve AK Parti Bayan Kolları idaresiyle istişare ve kıymetlendirme toplantısında bir araya geldi.

Parti genel merkezindeki toplantıda konuşan Keşir, hayata geçirilen projelere ait bilgi verdi.

 

Hakkari’den başlatılan ve ülke genelinde gerçekleştirilen “Kadın Emeği Buluşmaları”nda sona gelindiğini belirten Keşir, 20 Eylül’de Edirne’de 80’inci vilayet buluşmasını yaptıklarını hatırlattı.

İstanbul’daki toplantıyla da 81 vilayet buluşmasını tamamlayacaklarını lisana getiren Keşir, bu programlarla yaklaşık 40 bin bayana ulaştıklarını bildirdi.

Ayşe Keşir, “Biz büyük bir Türkiye ideali kuruyoruz. Cuma günü, Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu açıklayacak. AK Parti, büyük Türkiye argümanıyla yola çıktı. 20 yıldır bu kıssanın yol taşlarını döşüyoruz. Bunları yapacaksak, üretimsiz olmayacak. Üretim de olacaksa nüfusun yarısını oluşturan bayanlar olmadan olmayacak.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Nerede Kalmıştık” projesine geçen yıl 23 bin bayanın müracaat ettiğini vurgulayan Keşir, bu yılın raporlamasının şimdi bitmediğini, lakin kayıt için başvuran kişi sayının 20 bini geçtiğini söyledi.

AK Parti Ar-Ge Başkanlığıyla 16 büyükşehirde “Siyaset Akademisinde Bayan Programı”nı gerçekleştirmek istediklerini anlatan Keşir, şunları kaydetti:

Keşir, teşkilat asıllı çalışmaların değerine de işaret ederek, “Kadın milletvekillerimizin, bayan kolları teşkilatlarımızın vilayetlerde ve ilçelerde birlikte yaptıkları programlar bize güç katıyor. Onun için teşkilatlarımızla verdiğiniz güç ve dayanak için de her birinize teşekkür ederim.” dedi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir