Bakan açıkladı! 4,3 milyar lira hesaplara geçecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında ödemelerin bugün prestijiyle hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4,3 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Türkiye Aile Dayanak Programı’nın bir yıl daha süreceğini belirten Bakan Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan takviye fiyatının 39,3 milyar TL’yi aştığını bildirdi.

Türkiye Aile Takviye Programı’ndan 3,7 milyon hanenin yararlandığını ve hanelere gelirlerine nazaran 850 TL – 1.250 TL ortasında takviye verdiklerini söz eden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Gereksinim sahibi hanelere bu ay 3,3 milyar TL aile takviyesi, 1 milyar TL de çocuk takviyesi olmak üzere toplam 4,3 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.

Ekim 2022’de Çocuk Dayanağı ve Elektrik Tüketim Desteği’nin Türkiye Aile Takviye Programı’na eklendiğini hatırlatan Bakan Göktaş, şunları söyledi:

“Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk dayanağı kapsamında hanelerimize aylık 350 TL- 650 TL meblağlarında ek takviye sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Dayanağımız ile de hanelerimize aylık 110 TL – 221 TL ortasında ödeme yapıyoruz.”

Çocuk Takviyesi kapsamında 6,3 milyon çocuk için hanelere toplam bugüne kadar 8,7 milyar TL ek ödeme gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Göktaş, Elektrik Tüketim Takviyesi kapsamında da toplam 5, 7 milyar TL takviye sağladıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir