Erdoğan “Bu yıl 20 bin adet üreteceğiz” demişti! Togg için ön sipariş sayısı bir haftada 100 bine ulaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, evvelki gün katıldığı bir canlı yayında Türkiye’nin yerli arabası Togg ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN: ÜRETİM GAYEMİZ BU YIL İÇİN 20 BİN

Togg için 16 Mart’ta ön siparişlerin alınmaya başladığını anımsatarak birinci 24 saat dolmadan 22 bin 150 sipariş verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz araba diyoruz lakin üreticileri ne diyor, ‘akıllı cihaz’ diyor. Togg akıllı aygıtımızın üretim maksadı bu yıl 20 bin lakin inşallah 2030’a kadar 1 milyon Togg üretmiş olacağız. İyi olsun” diye konuştu.

ÖN SİPARİŞ SAYISI BİR HAFTADA 100 BİNE ULAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg için üretim gayesini bu yıl 20 bin olarak açıklarken, bugün yerli araba Togg’un Twitter hesabından paylaşılan bir bilgi büyük ses getirdi. Yapılan açıklamada, TOGG için ön sipariş sayısının bir haftada 100 bine ulaştığı söz edildi.

RESMİ HESAPTAN PAYLAŞILDI

Togg’un resmi hesabından yapılan paylaşım şu biçimde;

953 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLA SATIŞA SUNULUYOR

Togg, “T10X” ismini verdiği, kullanıcıyı merkeze koyan, akıllı hayat tahlilleriyle daima internetin içinde olan, uzaktan güncellenebilen akıllı aygıtını, iki farklı donanım düzeyi ve iki batarya seçeneğiyle 953 bin TL’den başlayan fiyatla satışa sunuyor.

Togg’dan yapılan açıklamaya nazaran, fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişkin global bir marka ortaya çıkarmak ve mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak maksadıyla kurulan Togg, 2022 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda seri üretim bandından indirdiği T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Planları doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Togg, mart sonundan itibaren kullanıcılarla buluşacak birinci akıllı aygıtının fiyatını, model ismini, teknik ve donanım özelliklerini açıkladı. Buna nazaran, Togg T10X için ön siparişler Trumore dijital platformu ve “www.togg.com.tr” Togg web sitesi üzerinden 16-27 Mart tarihlerinde alınacak. Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir