Felipe Sanchez Mateos: 3. gol skoru tayin etti

Spor Toto Muhteşem Lig’in altıncı haftasında konuk olduğu Fenerbahçe’ye 5-0’lık farklı skorla yenilen Corendon Alanyaspor’un teknik sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, “Devreye girerken 3. gol bizim için oyunun skorunu tayin etti. 2-0’la devreye girsek farklı bir istekle alanda olacaktık ancak üçüncü gol yüreğimizi kırdı.” dedi.

Ülker Stadı’ndaki maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mateos, aslında maça uygun başladıklarını ve birinci gole kadar, maçın başında baskıyı hissettiklerini belirterek, “Aslında önde baskı, Szlai’nin bile baskıya gitmesi, Fenerbahçe’nin ne üslup anlayışa sahip olduğunu gösterdi. ‘Adam adama’yı çok net gördük. Buraya gelmeden evvel her iki opsiyona da çalışmıştık. Fenerbahçe geride beklese biz uzun toplarla tesirli olacaktık. Bugünkü üzere sert baskıyla geldiklerinde kısa paslarla, klasik futbolumuzla baskıdan kurtulacaktık. Gole kadar bunu düzgün yaptık fakat futbolda bu var. Oyun heyetimi sırasında yaptığımız yanlışla birinci golü yedik.” dedi.

“3. GOL BİZİM İÇİN OYUNUN SKORUNU TAYİN ETTİ”

Futbolcularının, birinci golden sonra aksiyon ve sorumluluk alma yetilerinin hüsrana uğradığını, karar verirlerken kaygılı formda hareket ettiklerini aktaran Mateos, “Sonra ikinci golü yedik. Halbuki korner toplarına çalışmıştık biz aslında. Bazen bu stil şeylere, ne kadar bilseniz ne kadar çalışsanız da mahzur olamıyorsunuz. Devreye girerken 3. gol bizim için oyunun skorunu tayin etti. 2-0’la devreye girsek farklı bir istekle alanda olacaktık fakat üçüncü gol yüreğimizi kırdı.” sözlerini kullandı.

Fenerbahçe’nin, başarılı ve düzgün kurulmuş bir takım olduğuna dikkati çeken Mateos, “Burada kendi oyunlarını oynamaya çalıştılar. Bizi net biçimde durdurdular. Maçtan cebimize müspet dersleri koyup bir sonraki maça net formda hazırlanmamız lazım.” diye konuştu.

Geçen yıla nazaran neden daha çok zorlandıkları sorulan İtalyan teknik sorumlu, “Sanırım iki farklı nedeni var. Birincisi, biz şimdi suramda olan bir ekibiz. Transferlerimiz çok ve son dakikada geldi. Oyuncuların adapte olması vakit alabiliyor. İkinci neden de Fenerbahçe. Çok net, adam adama ağır baskı yaptı. Geçtiğimiz yıllarda bize bu formda baskı yapacak ekipler olmadığı için tahminen daha farklı gözüküyorduk.” değerlendirmesinde bulundu.

“PAHALI FUTBOL OYNAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Alanya’nın bütçesine nazaran kıymetli bir oyun oynadığı söz edilerek, farklı bir oyun oynayıp oynamayacağı sorulan Mateos, şunları söyledi:

“Francesko’nun (Farioli) fikri, takım olarak bu futbola inanıyoruz. Geçen sene elde ettiğimiz muvaffakiyet bunun net bir özeti. Değerli bir futbol oynuyoruz ve bunu oynamaya devam edeceğiz. Futbolculara bunu empoze ettik, araçları entegre ettik. Bazen riskli gelebilir lakin karşıdaki gruba da bağlı. Fenerbahçe’nin özgüveni ve gücü yerinde. Rotasyonu, takım kalitesi muhakkak. Giren çıkan oyuncular çok fark yarattı. Bu türlü büyük ekiplere karşı farklı bir anlayışımız yok, bunu oynamaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir