Genç Ticaret Elçileri Projesinde ödüller sahiplerini buldu

BURSA (İGFA) – Bursa’da eğitim gören yabancı asıllı öğrencilerin mesleksel ve ferdî gelişimlerini artırmak ve Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa üyelerinin firmalarında istihdam edilmelerini sağlamak maksadıyla başlatılan ‘Genç Ticaret Elçileri’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Ürün Pazarlama Simülasyonu Yarışması’ final programı gerçekleştirildi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışa 20’den fazla ülkeden 42 yarışmacı katıldı. Alanında uzman, teşebbüsçü ve profesyoneller tarafından verilen satış, pazarlama, işletme idaresi, insan kaynakları, dış ticaret ve sunum teknikleri eğitimleri sonrasında gerçekleştirilen ön elemelere 13 öğrenci kalırken, ön elemeler sonrasında finale kalan dört öğrenci final etabında yaptıkları sunumlarla yarıştı. 2022 yılı Kuran-ı Kerim’i hoş okuma Bursa birincisi ve Marmara üçüncüsü Hafız Ufuk Genç’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan final programına MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Lideri Alparslan Şenocak, Sektör Kurulları Başkanı Halil Atalay, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı 
Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Süleyman Nesih Çil ve MÜSİAD Bursa Şubesi üyeleri katıldı.

ULUSLARARASI TİCARİ BAĞLANTILARI GÜÇLENDİRMEK İÇİN GENÇ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Programda genç ticaret elçilerine hitap eden MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alparslan Şenocak, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi’nin gerçekleştirdiği projenin değerine vurgu yaparak, proje sayesinde Türkiye’de eğitim alan memleketler arası öğrencilerin kendi ülkeleriyle Türkiye ortasında ticaret köprüleri kurma fırsatı bulduklarını belirtti. ‘Genç Ticaret Elçileri’ projesinin, başarılı olan öğrencilerin dış ticaret yapan firmalarla ortasında köprü misyonu üstlendiğini lisana getiren Şenocak, ‘Genç Ticaret Elçileri’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Ürün Pazarlama Simülasyonu Yarışması’nın dördüncüsünün muvaffakiyetle gerçekleştirilmesinden de memnun olduğunu söz etti. Lider Şenocak, “Proje iştirakçisi genç kardeşlerimizin Türkiye ile kendi ülkeleri ortasındaki dostlukla birlikte ticareti de geliştirmeleri için daha donanımlı hale gelmesi çalışıyoruz. Genel Merkezimiz ve ülkemizin geleceği gençlerimizle birlikte, MÜSİAD Bursa Şubesi olarak Türkiye’nin yüzyıl vizyonuna uygun, sürdürülebilir bir iktisat için, milletlerarası ticari ilgileri güçlendirmek hedefiyle genç kardeşlerimizin yanında olmaya ve onları her alanda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

PROJENİN BİR KESİMİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

MÜSİAD Bursa Şubesi Sektör Kurulları Başkanı Halil Atalay, Genç MÜSİAD’ın organize ettiği proje sayesinde Türkiye ile dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ortasındaki ticari ilgileri güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. Atalay, eğitim takviyesi ve staj imkanlarıyla öğrencilere takviye sağlamaya devam ettiklerini söz ederek, ‘Yabancı öğrenci kardeşlerimizin Türkiye ile kendi ülkeleri ortasında ticaret köprüleri kurmalarına ve girişimcilik kıssalarını yazmalarına katkı sağlamayı sürdürüyoruz’ dedi. Projenin bir modülü olmaktan gurur duyduğunu söz eden Atalay, MÜSİAD Bursa Şubesi’nin gençlerin her vakit yanında olduğunu vurgulayarak, projeye katkı ve iştirak sağlayan herkese teşekkür etti.

Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Süleyman Nesih Çil ise, Bursa’da 4. Kere organize ettikleri Genç Ticaret Elçileri Projesi’nin ehemmiyetine değindi. Çil, “Proje kapsamında Bursa’da 20 farklı ülkeden 42 öğrenci kardeşimizin mesleksel ve şahsî gelişimlerine yönelik faaliyetler düzenlendi. Öğrenci kardeşlerimiz 10 bahis başlığında alanında uzman isimlerden eğitimler aldılar. Alanında önder büyük firmalara teknik seyahatler düzenledik. Öğrenci kardeşlerimizle şehirlerarası programlara iştirak sağladık. Süreç boyunca Genç MÜSİAD Bursa Şubesi olarak düzenlediğimiz tüm faaliyetlere davet edip takımımızla kaynaşmalarını ve MÜSİAD’lı olmanın bedelini anlatmaya çalıştık. Genç MÜSİAD Bursa Şubesi olarak verilen eğitimlerde kolay ve süratli para kazanmanın yolunu değil, yanlışsız ve dürüst bir formda helal para kazanmanın önünü açmaya devam ediyoruz.” dedi.

Eğitimci İsmail Güler, BARS Kimya Yönetim Kurulu Lideri Hüseyin Kul, Genç MÜSİAD Sektör Kurulları Başkanı Abdullah Taşdemir ve MÜSİAD Genç Ticaret Elçileri Kurul Üyesi Furkan Dursun’un heyet olarak yer aldığı yarışta, Mali’li Aboubacrine Kontao birinci olurken, Peter Akuei ikinci oldu. Müsabakanın üçüncü ve dördüncü sırasını ise sırasıyla Snezhana Askarov ve Shokirjon Toshpulatov aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir