Her tuvalete gittiğinizde bunu yaşıyorsanız aman dikkat! Bağırsak kanseri olabilirsiniz:Hemen doktora görünün

Günümüzün en büyük hastalıkları ortasında yer alan kanser Her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. En kıymetli tedavi prosedürü ise erken teşhis. Kusurluğu erken yakaladığınızda ölümcül olmaktan da çıkabiliyor. Bu nedenle bedeninizi dinlemeniz ve size verdiği bildirileri yanlışsız almanız gerekiyor.

Yediklerimiz, içtiklerimiz bedenimizi büyük oranda etkilerken tükettiğimiz besinler hayat kalitemizi de önemli düşürüyor. Uzmanlar, en tehlikeli kanser cinsleri ortasında yer alan bağırsak kanseri için peş peşe ihtarlarda bulundu. Her tuvalete çıktığında bu 3 belirtiyi yaşayanların çabucak doktora koşun. Bağırsak kanseri bedeninizi sarmadan süratli bir biçimde müdahale etmek gerekiyor. İşte kanserin 3 habercisi…

BAĞIRSAK KANSERİNİN 3 İŞARETÇİSİ

Bağırsak kanseri, erken teşhis edilmesi durumunda tedavi edilebilir bir hastalıktır. Lakin hastalığın semptomları birinci başta besbelli olmayabilir yahut öbür bağırsak rahatsızlıklarına benzerlik gösterebilir. Bu nedenle, bağırsak kanserinin üç ana semptomunu yaşayan bireylerin bir doktora başvurmaları çok değerlidir.

Dışkıda kan, bağırsak akışkanlığındaki değişiklikler ve karın ağrısı üzere semptomları olan şahısların, öncelikle bir tabiple görüşmeleri ve muayene olmaları gerekmektedir. Hekimler, semptomların ciddiyetini ve sebebini belirlemek için bir dizi test yapabilirler. Bu testler ortasında kolonoskopi, kan testleri ve görüntüleme testleri üzere metotlar bulunabilir.

BAĞIRSAK KANSERİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Erken teşhis, bağırsak kanserinin tedavisinde çok değerlidir. Tedavi metotları ortasında cerrahi müdahale, kemoterapi ve radyoterapi üzere seçenekler yer alır. Tedavi prosedürü, hastalığın evresine, genel sıhhat durumuna ve öteki faktörlere nazaran belirlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir