Kocasinan’da gönülleri fetheden ziyaretler

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) –Çolakbayrakdar çifti, birinci olarak Beyazşehir Mahallesi’nde ikamet eden Karahöyük ailesinin konuğu oldu. 10 yaşındaki Emre ile 9 yaşındaki Nurettin ile yakından ilgilenen Çolakbayrakdar çifti, 2 yıl evvel çölyak tanısı konan mesken hanımı Elife ile çölyak rahatsızlığıyla ilgili sohbet etti. Karahöyük ailesinin yeni doğan bebeklerini kucağına alıp, seven Çolakbayrakdar çifti, güzel olsun temennisinde bulundu. Lider Çolakbayrakdar, aileye çeşitli armağanların yanı sıra Kocasinan Belediyesi’nin çölyaklı aileler için hazırladığı glütensiz eser paketini ile beğenilen geldin bebek seti ikram etti.

Kayserililere daha hoş hizmet için çaba ettiklerini belirten Lider Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “9 yıldır rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra bilhassa ‘Sosyal Belediyecilik’ olarak vatandaşlarımızın yüreğine dokunan hizmetleri yerine getiriyoruz. Bunlardan biri olan ve Türkiye’de birinci olarak başlattığımız glütensiz eser paketi ile dayanak oluyoruz ve ilçe sonları içerisinde bugüne kadar 225 çölyaklı aileye ulaştık. Belediye olarak hazırlanan glütensiz eser paketlerini ailelerde bulunan çölyaklı birey sayısı ve gelir durumuna nazaran periyodik aralıklarla dağıtıyoruz. Gayemiz, bir nebze de olsa vatandaşlarımızın hayatını daha da kolaylaştırmak, bunu yaparken de aramızdaki gönül bağını pekiştirmektir. Her şey geleceğimizin teminatı yavrularımız içindir”.

Karahöyük ailesi ise Kocasinan Belediyesi’nin kendileri için yapılan hizmetlerden son derece şad kaldıklarını belirterek, Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

“EVLADIM, SAYENİZDE 11 YIL SONRA GÜNYÜZÜ GÖRECEK”

Başkan Çolakbayrakdar’ın ikinci konut ziyareti Osmangazi Mahallesi’ndeki Doğan ailesi oldu. Doğan ailesinin tekerlekli sandalye isteğini yerine getiren Lider Çolakbayrakdar, her vakit yanlarında olduklarını vurguladı. Doğuştan engelli olan 20 yaşındaki Ebru ve 11 yaşındaki Emrecan ile birlikte yaşayan annesi Cemile Doğan, Çolakbayrakdar çiftine dualar edip, “11 yıldır, gün yüzü görmeyen evladım, sayenizde dışarı çıkartıp gezdireceğim. Zati belediyemizin Dost Market ile Dost Mağaza üzere hizmetlerinden faydalanıyoruz. Allah, başımızdan eksik etmesin. Allah razı olsun” dedi.

Günün son ziyaret adresi Ziyagökalp Mahallesi oldu. Akbulut ailesiyle sohbet eden Çolakbayrakdar çifti, her vakit yanlarında olacaklarını söyledi.

Belediyecilik yatırımlarının yanı sıra vatandaşların her türlü sıkıntılarıyla da yakından ilgilendiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak toplumsal dayanaklarla yetişkin-çocuk, yaşlı-genç, kadın-erkek herkes için hizmet üretip, herkesin başkanı olmak adına gayret ettiklerini kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir