Soylu krem reklamını yasaklattı: ‘Kız kıza çıkmamız kadar doğal’

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da kanaat başkanlarıyla buluştu.

AA’nın aktardığına nazaran belediye otobüs duraklarında “Kız kıza yakın olmak kadar doğal” sloganıyla bir krem reklamının asılı olduğunu tabir eden Soylu, “Tayyip Erdoğan gitsin diyorlar değerli hemşehrilerim. Tayyip Erdoğan gitsin de kim gelsin? Yani Allah korusun ya. Artık belediye otobüs duraklarında bir reklam var gördünüz mü bilmiyorum. Ne diyorlar ona? Losyon mu diyorlar? Bir krem… Diyor ki; ‘O kadar doğaldır’ diyor. ‘Kız kıza yakın olmak kadar doğal’ diyor. Tövbe estağfurullah. Bakın Türkiye’yi getirecekleri ve getirmek istedikleri yer burasıdır. Ticaret Bakanımızla konuştuk. O reklamları büsbütün kaldıracağız. Bu kadar kolay. Bu türlü bir reklam biz kabul edemeyiz. İnsanımızın ahlakına, insanımızın yapısına yönelik bir reklamı elbette kabul edebilmek mümkün değildir” diye konuştu.

Soylu, televizyon dizilerine ‘LGBT’li karakterin sıkıştırıldığını’ öne sürerek, “Neden? İnsanımızı alıştıracaklar. Ben söylüyorum, alınıyorlar da. Sen kendin billboardlar’da Kemal Kılıçdaroğlu olarak yazmışsın, ‘Cinsel yönelimin her türlüsünü kabul edeceğiz.’ demişsin. Erkekle erkek, bayanla bayanın evlenmesini Türkiye’ye bir teklif olarak getiriyorlar. Neden? Zira bizi yıllardır yıkamadılar. Bizim güçlü bir aile yapımız var” sözlerini kullandı.

BOZDAĞ ‘YAŞAM STİLLERİNİ GARANTİ ALTINA ALDIK’ DEMİŞTİ

Soylu’nun bu açıklamalarından birkaç saat önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Yaşam usullerini teminat altına alan, her türlü nefret ve ayrımcılık telaffuzunu yasaklayan ve bunları hata olarak düzenleyen, cezai yaptırıma bağlayan tarihi ıslahatlar yaptık” demişti.

İKTİDAR LGBTİQ+ BİREYLERİ GAYE GÖSTERİYOR

Son vakitlerde LGBTİQ+ bireyleri açıklamalarında amaç gösteren iktidar, muhalefeti de bu söylemlerle eleştiriyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dünkü konuşmasında, “Şimdi bakın LGBT’yi, pek çok sapkınlığı legalleştirmek, olağanlaştırmak, milletin tavır ve davranışlarını bu hususta farklı başka istikametlere çekmek için birçok uğraşların içerisinde olanlar var. Toplumun her bir ferdini, aksiliklere karşı, sapkın ve sapık anlayışlara karşı korumak devletlerin ve devleti yönetenlerin asli vazifesidir” tabirlerini kullanmıştı.

Soylu, tekrar bir açıklamasında, “Billboardlara asıp da biz cinsel yönelimin bütün tercihlerini yerine getireceğiz demek var ya, erkekle erkeğin bayanla bayanın, daha öte giderek midenizi bulandırmak istemem. Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da evvelki günkü konuşmasında, “Kılıçdaroğlu ve şürekasının idaresi altında CHP, marjinal örgütlerin, LGBT savunucularının, küreselcilerin, mezhepçilik fitnesi çıkarmaya çalışanların koçbaşı haline geldi” tabirlerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da “Yedili, hatta Cumhurbaşkanımızın tabiriyle dokuzlu koalisyon ile Türkiye’yi geriletmek, kazanımlarından etmek isteyen yedili maşa var. Terörle kol kola girenler yedili masada. Hakikat mu? Bu yedili koalisyonda, LGBT akımlarının peşinden gidenler, inançlarımızı, örfümüzü ayaklar altına alanlar var” diye konuşmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir