Vize problemi boyut atladı: Damat kendi düğününe katılamıyor

AB üyesi ülkelere Türk vatandaşlarının girişi için gerekli olan Schengen vizesi ile ilgili şikayetler son periyotta arttı. Posta gazetesinden Abdullah Karlıdağ’ın haberine nazaran vize başvurusu reddedilen ya da aylarca müracaatının sonuçlanmasını bekleyenler gün geçtikçe çoğalıyor. Bu listeye son olarak Almanya’da düğünü olan bir polis memuru eklendi.

Düğün damatsız yapılacak

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde vazifeli polis memuru A.K.’nin en keyifli günü, Almanya’nın vize pürüzüne takıldı. Aylardır düğün hazırlıkları yapan A.K, Alman vatandaşı olan nişanlısı ile hayatlarını birleştirmek üzere Almanya’da yapacakları düğün merasimine vize pürüzü nedeniyle katılamayacak. Polis memuru damat, asıl şoku ise tıpkı anda başvurdukları annesine vize verilmesi ile yaşadı.

“Annem gitti, ben gidemedim”

Yaşadıklarına mana veremediğini belirten polis memuru A.K., “Aylar öncesinden başladığımız hazırlıklar çöp oldu. Annemle birlikte gitmeyi planladığımız düğün merasimi bensiz yapılacak. Almanya’ya annemle birlikte vize başvurusu yaptık. Almanya anneme vize verdi, bana ise vize çıkmadı. Sonrasında Yunanistan’dan VIP vize başvurusu yaptım düğünüme 3 gün kala. Onun da reddedildiğini öğrendim. Annem merasime katılmak için Almanya’ya gitti ancak ben gidemiyorum. Artık gitmek için öteki yol aramaktan da vazgeçtim” diyerek yaşadığı şaşkınlığı anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir